NIE podglądaczom !

Powiedz nie podglądaczom!

Czy wiesz, że ciekawscy mogą cię podglądać w pomieszczeniach, w których nie spodziewasz się kamer, np. w sklepowej przebieralni? Albo wykorzystać kamerkę zainstalowaną fabrycznie w twoim smartfonie lub laptopie by podziwiać co masz w domu / pracy i zbierać o tobie informacje? Zadbaj o swoją prywatność, zlecając detektywowi wykrywanie ukrytych kamer i podsłuchów w swoim domu lub biurze!

Kamery – gdzie szukać?

Chęć zdobycia informacji lub pikantnych fotek bywa niepohamowana. Niektórzy są tak ciekawi, że instalują sprzęt do podglądania innych w ogólnodostępnych pomieszczeniach, takich jak publiczne toalety, przebieralnie lub szatnie. Przymierzając nową sukienkę czy bieliznę nigdy nie wiesz czy nie jesteś obserwowana!

A może twoi rodzice czekają na wnuka i chcieliby wiedzieć co dzieje się w waszej sypialni? Lub też nie akceptują twojego ukochanego i muszą sprawdzić czy nie dzieje ci się krzywda? Podglądanie przez osoby bliskie wcale nie jest takie rzadkie! To często sposób na uzyskanie informacji prywatnych, którymi nie chcesz się dzielić z teściami lub znajomymi. A oni chcą to wszystko wiedzieć mimo twojego sprzeciwu.

W firmach kamery najczęściej instaluje się w miejscach ogólnodostępnych, gdzie łatwo to zrobić, czyli np. w sekretariacie lub w korytarzu. Przy dużej ilości osób przewijających się przez budynek ciężko zarejestrować moment zamontowania urządzenia. Bywa, że trafiają też do miejsc, gdzie najmniej się ich spodziewamy, np. do toalet, szatni, przebieralni i innych pomieszczeń, w których każdy oczekuje nieco intymności.

Ostatnio coraz częściej przestępcy wykorzystują możliwości ataku z wykorzystaniem programu szpiegowskiego. Wiele urządzeń elektronicznych ma wbudowane kamery, które nie zawsze są dobrze chronione. Wystarczy wpuścić wirusa, by przejął nad nimi nadzór. Kamera będzie wówczas zdalnie uruchamiana przez podglądacza, który zarejestruje wszystko co zobaczy: ciebie, osoby bliskie, otoczenie, wyposażenie mieszkania, a czasami również rozmowy, smsy i prywatną korespondencję np. z Messengera. Będzie wiedział z kim się spotykasz czy masz w wartościowe rzeczy i jak korzystasz z Internetu.

Wykrywanie kamer i podsłuchów

Kamerę lub podsłuch (bo one też często są wykorzystywane) możesz wykryć samodzielnie, korzystając z urządzeń do namierzania takiego sprzętu. Dostaniesz je w każdym sklepie z gadżetami szpiegowskimi. Jednak nie licz na wiele, bo te najtańsze wykrywacze mogą nie spełniać swojej funkcji tak dobrze jak na to liczysz. Profesjonalny sprzęt kosztuje znacznie więcej i z takiego sprzętu korzystają agencje detektywistyczne i osoby zajmujące się zawodowo likwidowaniem podsłuchów.

Drugą możliwością jest zlecenie tej usługi komuś, kto się na tym zna. Nie tylko firmy, ale również np. sklepy czy restauracje powinny od czasu do czasu zlecić sprawdzenie swoich pomieszczeń pod kątem nielegalnego podglądania lub podsłuchiwania. I to nie tylko w trosce o poufne dane firmowe, ale również o dobro swoich klientów. 

Dane kontaktowe

Wyślij swój numer